Promosyon

Promosyon, bir ürün, marka veya hizmetin genel tanıtım faaliyetlerini kapsar. Hedef kitlenin bu faaliyetlerinizden haberdar olacak bütün tanıtım faaliyetlerine promosyon denir. Promosyon, firmanızın dışa açılan sesi olacaktır.

Pazara iyi bir ürün veya hizmet sunduğumuzu varsayalım. Hedef kitlenin bu sunumumuzdan haberdar olmadığını düşünürsek yaptığımız işin bir anlamı kalmaz. Bireysel satış, Reklam, Halkla ilişkiler, Doğrudan pazarlama ve satış promosyonları, promosyon türleri arasındadır. Bu yöntemlerle hedef kitleye ulaşabilmekteyiz. Ayrıca promosyon, marka tanıtımına katkısı olur, hedef kitlenin payını artırır, doğru hedefe gitmenizi sağlar, satışları ve karlılığı artırır, potansiyel müşteri sayısının artmasını sağlar.

Promosyona basit bir örnek verecek olursak, bir süpermarkete girdiğinizde beğendiğiniz üründen birkaç alternatif varsa fiyat konusunda da hassas bir müşteri iseniz hangi ürünü alacağınız konusunda tereddütler yaşayabilirsiniz. İşte burada size sunulan bir promosyon ürün sayesinde eğilim rakip firmanın ürününe değil de sizin ürününüze olacaktır.

Hatırlarsanız ülkemizin sanayileşme adına gayret gösterdiği 80 ‘li yıllarda, işbankası çocuklara tasarrufu teşvik etmek adına sevimli kumbaralar dağıtmıştır. Bu kumbaralar promosyonun ilkleri arasında sayılmaktadır. Tanıtım adına halen akıllarda tazeliğini korumaktadır. Hepimizde tatlı tebessüm bırakmaktadır.

Uygar Promosyon'un Avantajları Nelerdir?

Dünya’da ajansların isteklerini doğru algılayan gerçek bir takımla çalışmamız, bizi tercih etme nedenlerinizden sadece birkaçı olacaktır.

WhatsApp Destek